ריטריט בצפון

יותר ויותר אנשים שעייפים מהשגרה ומחפשים חופשה מהנה ושקטה, בוחרים לא בחופשת הכל כלול הרגילה על שפת הים, אלא הם רוצים לעשות ריטריט בצפון – טיולים שמספקים מנוחה ושלווה לא רק לגוף אלא גם לנפש. אם אתם רוצים לברוח למקום שקט בחיק הטבע, לנקות את הראש מהמחשבות, לקבל אנרגיות חדשות, להנות מהנופים והשלמות של הטבע, תגיעו לחוות ימה וקדמה. המקום נמצא סמוך לנחל יבנאל ומציע התאחדות אמיתית עם הטבע ובריחה מחיי השיגרה.

מה זה ריטריט בצפון?

המילה ריטריט באה מהאנגלית Retreat – Refuge, Solitude. לרוב, זה אומר אירוע חוצות עם תרגול רוחני או פסיכולוגי מעמיק. זה יכול להיות יוגה, צ'יגונג, מדיטציה או אימון צמיחה אישי.

המשמעות של המושג ריטריט החלה להתרחב בשנים האחרונות – נסיעה למקומות של מקדשים דתיים כדי להכיר את עצמינו. אבל כעת מושג ריטריט מתייחס לכל אירוע המתרחש בסביבה חדשה וכרוכה ברכישת חוויה חדשה. כך למשל, פסיכולוגים של ארגונים גדולים או עובדי משאבי אנוש מארגנים גם ריטריטים לעמיתיהם – במסגרת לא פורמלית הם מחליפים ניסיון מקצועי. דבר אחד מאחד אותם: טיול לאיזה מקום נעים שבו הטבע תומך ועוזר להאט, להירגע ולהסתכל מחדש על עצמך ועל עולמך הפנימי. ריטריט בצפון נהיה פופולרי בשנים אחרונות, בגלל הטבע ירוק, יפה ומרגיע.

למי זה מתאים?

פורמט זה מתאים למי שנמאס לו להירגע באתרי נופש הכל כלול ורוצה לבלות בסביבה חדשה עם אנשים מעניינים. לרוב, חופשה כזו מעניינת עבור אנשים מגיל 25 עד 50.

יציאה מסביבה מוכרת משפיעה לטובה על האדם, כי שינוי התמונה סביבו משנה גם את תפיסתו. רצוי לבחור במקום חדש לחלוטין ובניגוד לסביבה היומיומית. בהחלט ייתכן שבילוי בטבע באזור גליל תחתון תעזור לתושב עיר לצאת מה"קליפה" הרגילה של מחשבות, בעיות ועניינים שגרתיים. ואם אתם מגיעים למקום לגמרי לא מוכר, אז אפקט ה"וואו" מופעל: "הכל לא כמו שאני רגיל אליו". למעשה, שינוי סביבה מייצר את אותו אפקט כמו מדיטציה – הוא מעורר באדם תפיסה ילדותית לא מעוננת, כשהכל משמח ומפתיע.

אם אתם מעוניינים לעשות ריטריט בצפון, חווה ימה וקדמה, מקום אידיאלי עבורכם. תשאירו פרטים באתר ותקבלו כל המידע על המקום.

ריטריט בצפון
דילוג לתוכן